Keď Korona útočí, diváci majú Vianoce III.

divadloonlineKlára Madunická

Milí divadelní priaznivci,

ďalšie tipy redakcie na online prenosy na nasledujúci týždeň sú tu! Prinášame vám to najlepšie vrátane linkov, na ktorých môžete sledovať program jednotlivých divadiel.

Tento týždeň bude skutočne bohatý!

Utorok, 5. mája

1) B. Brecht: ŽIVOT GALILEA GALILEIHO, Berliner Ensemble o 18:00, činohra (https://www.berliner-ensemble.de/be-on-demand)

2) J. P. Sartre: ŠPINAVÉ RUKY, Deutsches Theater Berlin o 18:00, činohra (https://www.deutschestheater.de/programm/aktuelles/dt-heimspiel/)

3) M. Shelley: FRANKENSTEIN, National Theatre London, v hlavnej úlohe legendárny Benedict Cumberbatch, činohra (https://www.youtube.com/watch?v=dI88grIRAnY&feature=youtu.be)

4) F. Wedekind: LULU, Thalia Theater Hamburg o 19:00, réžia Michael Thalheimer, činohra (https://www.thalia-theater.de/startseite/thaliadigital-therestismissing/)

5) A. Thomas: HAMLET, Metropolitan Opera o 19:30, opera (https://www.metopera.org/user-information/nightly-met-opera-streams/)

Streda, 6. mája

1) Rimini Protokoll: CHINCHILLA ARSCHLOCH, WASWAS, v rámci festivalu Berliner Festspiele o 20:00, činohra (https://www.berlinerfestspiele.de/de/berliner-festspiele/programm/on-demand/tt-virtuell.html)

2) H. Ibsen: JOHN GABRIEL BORKMAN, Deutsches Schauspielhaus Hamburg o 18:00, činohra (https://www.schauspielhaus.de/de_DE/onlinespielplan)

3) H. Ibsen: NORA, Thalia Theater Hamburg o 19:00, činohra (https://www.thalia-theater.de/startseite/thaliadigital-therestismissing/)

4) H. Ibsen: HEDDA GABLEROVÁ, Schaubühne Berlin o 18:30, činohra (https://www.schaubuehne.de/de/start/index.html)

5) V. Bellini: PURITÁNI, Wiener Staatsoper o 19:00, opera (https://www.staatsoperlive.com/live)

Štvrtok, 7. mája

1) H. Ibsen: HEDDA GABLEROVÁ, Schaubühne Berlin o 18:30, réžia Thomas Ostermeier, činohra (https://www.schaubuehne.de/de/start/index.html)

2) Orchestr Berg & Spitfire Company: CONSTELLATIONS I. BEFORE I SAY YES, Divadlo Ponec o 20:00, tanec (https://divadloponec.cz/cs/events)

3) W. Shakespeare: ANTONIUS A KLEOPATRA, Natioal Theatre London o 19:00, činohra (https://www.nationaltheatre.org.uk/shows/nt-at-home-antony-and-cleopatra)

4) J. Massenet: WERTHER, Wiener Staatsoper o 19:00, opera (https://www.staatsoperlive.com/live)

Piatok, 8. mája

1) Toshiki Okada: THE VACUUM CLEANER, Münchner Kammerspiele o 20:00, performance (https://www.berlinerfestspiele.de/de/berliner-festspiele/programm/on-demand/tt-virtuell.html)

2) Projekt JUGEND OHNE GOTT, Schaubühne Berlin o 18:30, réžia Thomas Ostermeier, činohra (https://www.schaubuehne.de/de/start/index.html)

3) Moliére: ŠKOLA ŽIEN, Deutsches Schauspielhaus Hamburg o 18:00, réžia Herbert Fritsch, činohra (https://www.schauspielhaus.de/de_DE/onlinespielplan)

4) E. Grieg: PEER GYNT, Wiener Staatsoper o 19:00, balet (https://www.staatsoperlive.com/live)

5) G. Puccini: BOHÉMA, Metropolitan Opera o 19:30, opera, záznam jedinečného predstavenia z r. 1977 s Lucianom Pavarottim v hlavnej úlohe (https://www.metopera.org/user-information/nightly-met-opera-streams/)

Sobota, 9. mája

1) Homér: ODYSEA, Thalia Theater Hamburg o 19:00, činohra (https://www.thalia-theater.de/startseite/thaliadigital-therestismissing/)

2) BEETHOVENOVE SYMFÓNIE 1 A 6, živý koncert z NCPA v Pekingu, o 18:00 (https://www.staatsoperlive.com/live)

3) C. M. von Weber: ČAROSTRELEC, Wiener Staatsoper o 19:00, opera (https://www.staatsoperlive.com/live)

Nedeľa, 10. mája

1) E. Jelinek: AM KŐNIGSWEG, Landstheater Niederősterreich St. Pőlten o 18:00, činohra (https://www.landestheater.net/de)

2) A. P. Čechov: DAS HAUS Nr. 13, scény a epizódy z A. P. Čechova, Thalia Theater Hamburg o 19:00, činohra (https://www.thalia-theater.de/startseite/thaliadigital-therestismissing/)

3) G. Rossini: BARBIER ZO SEVILLY, Wiener Staatsoper o 19:00, opera vo výbornom obsadení a modernej réžii (https://www.staatsoperlive.com/live)

4) Mascagni & Leoncavallo: SEDLIACKA ČESŤ & KOMEDIANTI, Metropolitan Opera o 19:30, opera v klasickej réžii a skvelom obsadení (https://www.metopera.org/user-information/nightly-met-opera-streams/)

Pondelok, 11. mája

1) D. S. Hoštová: PROGRES, Divadlo PONEC o 18:00, performance (https://divadloponec.cz/cs/events)

2) W. Shakespeare: OTHELLO, Burgtheater Wien o 18:00, činohra (https://www.burgtheater.at/edition-burgtheater)

3) P. I. Čajkovskij: LABUTIE JAZERO, Wiener Staatsoper o 19:00, balet (https://www.staatsoperlive.com/live)

Naša redakcia vám želá príjemnú zábavu pri sledovaní!

Klára Madunická, 1.Mgr. KDŠ

iniciátor
August - 2020
  01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31  
spriatelené weby
VŠMU Bratislava Časopis DAMU pro kritiku a divadlo
Kontakt

Divadelný (internetový) časopis
Študentská revue Katedry divadelných štúdií
Divadelnej fakulty VŠMU
reflektorredakcia@gmail.com