Milí divadelní priaznivci,
ďalšie tipy redakcie na online prenosy na nasledujúci týždeň sú tu! Prinášame vám to najlepšie vrátane linkov, na ktorých môžete sledovať program jednotlivých divadiel.
I tento týždeň bude skutočne bohatý!
Utorok, 26. 5.
1) H. Müller: MACBETH, Berliner Ensemble o 18:00, réžia M. Thalheimer (https://www.berliner-ensemble.de/be-on-demand)
2) W. Shakespeare: RICHARD III., Thalia Theater Hamburg o 19:00 (https://www.thalia-theater.de/startseite/thaliadigital-therestismissing)
3) G. Verdi: ERNANI, Metropolitan opera o 19:30, inscenácia s famóznym Dmitrim Hvorostovským v hlavnej úlohe (https://www.metopera.org/user-information/nightly-met-opera-streams/)
4) G. Donizetti: DCÉRA PLUKU, Wiener Staatsoper o 19:00 (https://www.staatsoperlive.com/live)
Streda, 27. 5.
1) J. Nestroy: HŐLLENANGST: STRACH Z PEKLA, Volkstheater Wien o 18:00 (https://www.volkstheater.at/)
2) D. Eribon: NÁVRAT DO REMEŠA, Schaubühne Berlin, réžia T. Ostermeier (https://www.schaubuehne.de/de/seiten/online-spielplan.html)
3) G. Puccini: MANON LESCAUT, Metropolitan opera o 19:30 (https://www.metopera.org/user-information/nightly-met-opera-streams/)
4) R. Strauss: SALOME, Wiener Staatsoper o 19:00 (https://www.staatsoperlive.com/live)
Štvrtok, 28. 5.
1) P. Marivaux: TRIUMF LÁSKY, Schaubühne Berlin (https://www.schaubuehne.de/de/seiten/online-spielplan.html)
2) M. Frisch: BIEDERMANN A PODPAĽAČI, Schlosstheater Moers o 18:00 (https://www.schlosstheater-moers.de/)
3) D. Peeters: ZJAVENIA, Schauspiel Leipzig o 14:00, performancia J. Chéreaua a D. Peetersa (https://www.schauspiel-leipzig.de/)
4) H. Berlioz: TRÓJANIA, Metropolitan opera o 19:30 (https://www.metopera.org/user-information/nightly-met-opera-streams/)
5) R. Wagner: TRISTAN A IZOLDA, Wiener Staatsoper o 17:00, inscenácia vo fantastickom obsadení (https://www.staatsoperlive.com/live)
Piatok, 29. 5.
1) K. Fischer, Ch. Weiss: ENTER HAMLET, performancia AZUBIS, Lichthof Hamburg o 21:00 (https://www.lichthof-theater.de/event-reader/events/enter-hamlet-ein-digitales-familiendrama.html)
2) W. Shakespeare: ROMEO A JÚLIA, Thalia Theater Hamburg o 19:00, inscenácia ocenená za najlepšiu réžiu roka (https://www.thalia-theater.de/ondemand)
3) V. Bellini: LA SONNAMBULA, Metropolitan opera o 19:30 (https://www.metopera.org/user-information/nightly-met-opera-streams/)
4) W. A. Mozart: DON GIOVANNI, Wiener Staatsoper o 19:00 (https://www.staatsoperlive.com/live)
Sobota, 30. 5.
1) B. Brecht: NEÚPROSNÝ VZOSTUP ARTURA UIHO, Berliner Ensemble o 18:00, réžia Heiner Müller (https://www.berliner-ensemble.de/be-on-demand)
2) A. Camus: MOR, Theater Oberhausen o 19:30, (https://www.theater-oberhausen.de/programm/digital.php)
3) G. Donizetti: NÁPOJ LÁSKY, Metropolitan opera o 19:30 (https://www.metopera.org/user-information/nightly-met-opera-streams/)
4) W. A. Mozart: FIGAROVA SVADBA, Wiener Staatsoper o 19:00 (https://www.staatsoperlive.com/live)
Nedeľa, 31. 5.
1) H. Müller: HAMLETMACHINE, Thalia Theater Hamburg o 19:00, réžia Robert Wilson (https://www.thalia-theater.de/ondemand)
2) W. Shakespeare: ZIMNÁ ROZPRÁVKA, Schaubühne Berlin o 18:30, réžia Luc Bondy (https://www.schaubuehne.de/de/seiten/online-spielplan.html)
3) R. Strauss: SALOME, Metropolitan opera o 19:30 (https://www.metopera.org/user-information/nightly-met-opera-streams/)
4) R. Strauss: ARABELLA, Wiener Staatsoper o 19:00 (https://www.staatsoperlive.com/live)
Pondelok, 1. 6.
1) B. Brecht: MATKA GURÁŽ A JEJ DETI, Staatsschauspiel Dresden, réžia Armin Petras (https://www.staatsschauspiel-dresden.de/home/staatsschauspieldresden-at-home/)
2) V. Bellini: PURITÁNI, Metropolitan opera o 19:30 (https://www.metopera.org/user-information/nightly-met-opera-streams/)
Naša redakcia vám želá príjemnú zábavu pri sledovaní!
Klára Madunická, 1. mgr. KDŠ
Divadelný (internetový) časopis
Študentská revue Katedry divadelných štúdií
Divadelnej fakulty VŠMU
reflektorredakcia@gmail.com