Keď Korona útočí, diváci majú Vianoce VII.

divadloonlineKlára Madunická

Milí divadelní priaznivci,

ďalšie tipy redakcie na online prenosy na nasledujúci týždeň sú tu! Prinášame vám to najlepšie vrátane linkov, na ktorých môžete sledovať program jednotlivých divadiel.

I tento týždeň bude skutočne bohatý!

Utorok, 2. 6.

1) N. Silver: TUČNÍ MUŽI V SUKNIACH, Deutsches Theater Berlin o 18:00, réžia T. Ostermeier (https://www.deutschestheater.de/programm/aktuelles/dt-heimspiel/)

2) Kolektív: PODOBY DEMOKRACIE, kolektívny rešeršný projekt vo virtuálnej izbe, tvorcovia Mia Constantine, Nadine Wiedemann a Michael Lindner (http://theaterregensburg.info/demokratie/)

3) T. Adér: BÚRKA, Wiener Staatsoper o 19:00 (https://www.staatsoperlive.com/live)

4) A. Berg: LULU, Metropolitan Opera o 19:30 (https://www.metopera.org/user-information/nightly-met-opera-streams/)

Streda, 3. 6.

1) B. Brecht: NEZADRŽATEĽNÝ VZOSTUP ARTURA UIHO, Berliner Ensemble, réžia H. Müller (https://www.berliner-ensemble.de/be-on-demand)

2) R. Strauss: ELEKTRA, Wiener Staatsoper o 19:00 (https://www.staatsoperlive.com/live)

3) Ch. W. Gluck: ORFEUS A EURYDIKA, Metropolitan Opera o 19:30 (https://www.metopera.org/user-information/nightly-met-opera-streams/)

Štvrtok, 4. 6.

1) H. Böll: KLAUNOVE NÁZORY, Nationaltheater Mannheim o 18:00, s možnosťou živého chatu (https://www.nachtkritik.de/index.php?option=com_content&view=article&id=17785:sammlung-corona-theater-online&catid=1768&Itemid=60#onlinespielplan)

2) J. W. Goethe: IFIGÉNIA NA TAURIDE, Deutsches Theater Berlin o 18:00 (https://www.deutschestheater.de/programm/aktuelles/dt-heimspiel/)

3) U. Giordano: ANDREA CHÉNIER, Wiener Staatsoper o 19:00, opera s famóznou Anjou Harteros a Jonasom Kaufmannom v hlavných úlohách (https://www.staatsoperlive.com/live)

4) G. Puccini: TOSCA, Metropolitan Opera o 19:30, slávna inscenácia s Lucianom Pavarottim z roku 1978 (https://www.metopera.org/user-information/nightly-met-opera-streams/)

Piatok, 5. 6.

1) W. Wischnewski: OPTIMISTICKÁ TRAGÉDIA, Schaubühne Berlin o 18:00, réžia P. Stein (https://www.schaubuehne.de/de/seiten/online-spielplan.html)

2) B. Brecht: TROJGROŠOVÁ OPERA, Schauspiel Leipzig o 14:00 (https://www.schauspiel-leipzig.de/)

3) L. v. Beethoven: LEONORA, Wiener Staatsoper o 19:00, opera Fidelio v pôvodnej verzii (https://www.staatsoperlive.com/live)

4) T. Adés: THE EXTERMINATING ANGEL, Metropolitan Opera o 19:30 (https://www.metopera.org/user-information/nightly-met-opera-streams/)

Sobota, 6. 6.

1) A. Schnitzler: PROFESOR BERNHARDI, Schaubühne Berlin o 18:30, réžia T. Ostermeier (https://www.schaubuehne.de/de/seiten/online-spielplan.html)

2) G. Verdi: OTHELLO, Metropolitan Opera o 19:30 (https://www.metopera.org/user-information/nightly-met-opera-streams/)

Nedeľa, 7. 6.

1) N. Haratischwili: ÔSMY ŽIVOT (PRE BRILKU), Hans Otto Theater Potsdam, réžia K. Lauterbach (https://www.hansottotheater.de/)

2) F. Cileo: ADRIENA LECOUVREUR, Wiener Staatsoper o 19:00 (https://www.staatsoperlive.com/live)

3) J. Massenet: THAÏS, Metropolitan opera o 19:30 (https://www.metopera.org/user-information/nightly-met-opera-streams/)

Pondelok, 8. 6.

1) H. Ibsen: STAVITEĽ SOLNESS, Burgtheater Wien o 18:00, réžia T. Ostermeier (https://www.burgtheater.at/edition-burgtheater)

2) M. P. Mussorgskij: BORIS GODUNOV, Wiener Staatsoper o 19:00, predstavenie s vynikajúcim obsadením (https://www.staatsoperlive.com/live)

Naša redakcia vám želá príjemnú zábavu pri sledovaní!

Klára Madunická, 1.mgr. KDŠ

iniciátor
  01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  
spriatelené weby
VŠMU Bratislava Časopis DAMU pro kritiku a divadlo
Kontakt

Divadelný (internetový) časopis
Študentská revue Katedry divadelných štúdií
Divadelnej fakulty VŠMU
reflektorredakcia@gmail.com