Novinky o premiérach

premiéryTereza ŤaptíkováKarolína KolcúnováViktória Vančová

Dlho očakávaná správa pre všetkých divadelných nadšencov! Divadlá opäť otvárajú svoje brány a pri tejto príležitosti, si pre nás niektoré pripravili aj „darček“ formou premiéry. My vám ukážeme, kde sa už v najbližších dňoch rozsvietia reflektory a prinesú na slovenskú scénu nové ochutnávky.

Slovenské komorné divadlo v Martine si pre nás 27.11 pripravilo premiéru dramatizácie švajčiarskeho prozaika Maxa Frischa – Biedermann a podpaľači. Táto absurdná groteska hovorí o náraste totalitnej moci, ako obyčajný človek dokáže podporiť jej nárast, či ako je ochotný podať pomocnú ruku. Už podľa fotografií zverejnených na facebookovej stránke SKD, môžeme vidieť, že je sa na čo tešiť! Veď posúďte sami.

Divadlo Jonáša Záborského v Prešove si pre nás pripravilo ochutnávku jedného z najslávnejších muzikálov hraných na svete – Jesus Christ Superstar. Muzikál zobrazuje posledných sedem dní Ježiša Krista. Predstavenie si pre nás pripravili na svoje päťdesiate výročie od svojho vzniku.

NEZHODY VLASTNÍKOV BYTOV  

Divadlo Andreja Bagara v Nitre pripravuje žánrovo kritickú komédiu, ktorá je zároveň sondou do súčasnej spoločnosti, reprezentovaná vzorkou obyvateľov jedného bytového domu. Hra Vlastníciktorú Havelka naštudoval už v roku 2017 s českým divadlom VOSTO5, a neskôr uviedol aj ako film, nám prináša pohľad na rôzne sociálne typy: mladý katolícky manželský pár, pragmatickí biznismeni, hysterický homosexuál, manželia s tromi deťmi, presvedčený komunista - humoruvtipný pohľad na dobre známu tému na jej pozadí otvára pálčivé celospoločenské otázky.

Pod vedením režiséra  Matúša Bachynca  ponúka excelentný výber nitrianských hercov: Daniela Kuffelová, Eva Pavlíková, Juraj Ďuriš, Martin Nahálka, Peter Oszlík, Jakub Rybárik  či Marián Viskup...

Premiéru tejto inscenácie plnej komických postavičiek a absurdných situácií, pri ktorej sa určite neubránite smiechu, si budete môcť prísť vychutnať už 28. 11. 2020 o 18:30 do Veľkej sály DAB Nitra<s> </s>!​ 

FUTBAL ALEBO BÍLY ANDEL V PEKLE?

Divadlo Jána Palárika v Trnave pripravuje novú inscenáciu s názvom Futbal alebo Bílý andel v pekle, ktorá vznikla priamo na objednávku trnavského divadla. Táto hra vychádza z rozhovorov s bývalými funkcionármi a hráčmi Spartaku, ktorí boli priamymi aktérmi zápasu s Rimavskou Sobotou. Dokumentárne materiály pre tieto účely zozbieral Michal Jánoš, ktorý je už jedenásť rokov členom hereckého súboru. Daniel Majling dal dramatickú podobu zozbieraným materiálom.

Už tento piatok 20. novembra o 10:00 predstavia túto inscenáciu na verejnej generálke a už 11.12 jej premiéru. Na túto hru plnú futbalu, fandenia, Spartaku a divadla sa už teraz veľmi tešíme, a čo vy?!

Príbeh vraha v Divadle Aréna

Inscenácia Jánošík má už za sebou verejnú generálku a premiéra tejto inscenácie sa uskutoční 7.12. 2020.

Režisér  Jakub Nvota nám prináša  osudy nášho známeho hrdinu Juraja Jánošíka v úplne novom svetle. Čaká nás množstvo hudby, pohybu i napätia.  V hlavnej úlohe sa nám predstaví Richard Autner a po jeho boku si zahrajú ďalší známi herci ako Kamil Mikulčík alebo Elena Podzámska. Rozhodne sa máme na čo tešiť.

Tereza Ťaptíková, Karolína Kolcúnová, Viktória Vančová, 1.bc. KDŠ

iniciátor
  02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31  
spriatelené weby
VŠMU Bratislava Časopis DAMU pro kritiku a divadlo
Kontakt

Divadelný (internetový) časopis
Študentská revue Katedry divadelných štúdií
Divadelnej fakulty VŠMU
reflektorredakcia@gmail.com