Milí divadelní priaznivci,
ďalšie tipy redakcie na online prenosy na nasledujúci týždeň sú tu! Prinášame vám to najlepšie vrátane linkov, na ktorých môžete sledovať program jednotlivých divadiel.
I tento týždeň bude skutočne bohatý!
Utorok, 19. 5.
1) B. Brecht: MATKA GURÁŽ A JEJ DETI, Berliner Ensemble ( https://www.berliner-ensemble.de/be-on-demand )
2) H. Ibsen: STRAŠIDLÁ, Deutsches Theater Berlin o 18:00 ( https://www.deutschestheater.de/programm/aktuelles/dt-heimspiel/)
3) Performing arts festival – séria prednášok a diskusií na tému „Prečo potrebujeme performatívne umenia v čase krízy?“ ( https://performingarts-festival.de/de/programm/programm-des-performing-arts-festival-berlinhome-2020)
4) H. Salinas: ČAROVNÁ FLAUTA, Nachtkritik stream o 18:00, adaptácia Mozartovej známej opery
5) R. Wagner: LOHENGRIN, Metropolitan Opera o 19:30 ( https://www.metopera.org/user-information/nightly-met-opera-streams/)
Streda, 20. 5.
1) H. Fallada: ČLOVIEČIK – A ČO TERAZ?, Maxim Gorki Theater Berlin o 18:00 – javiskové spracovanie autorovho najvýznamnejšieho románu ( https://www.gorki.de/)
2) Projekt HYPHE, interaktívna živá hra o 21:00 – pozor, počet divákov – hráčov je obmedzený!
( https://onlinetheater.live/)
3) Performing arts festival – séria prednášok a diskusií na tému „Prečo potrebujeme performatívne umenia v čase krízy?“
( https://performingarts-festival.de/de/programm/programm-des-performing-arts-festival-berlinhome-2020)
4) G. Verdi: MAŠKARNÝ BÁL, Metropolitan Opera o 19:30 ( https://www.metopera.org/user-information/nightly-met-opera-streams/)
5) P. I. Čajkovskij: LUSKÁČIK, Wiener Staatsoper o 19:00 ( https://www.staatsoperlive.com/live /)
Štvrtok, 21. 5.
1) W. Shakespeare: HAMLET, Landestheater Niederősterreich St. Pőlten o 18:00 ( https://www.landestheater.net/de /)
2) J. W. Goethe/E. Jelinek: URFAUST, Nachtkritik stream o 18:00 ( https://www.burgtheater.at/edition-burgtheater /)
3) Performing arts festival – séria prednášok a diskusií na tému „Prečo potrebujeme performatívne umenia v čase krízy?“
4) G. Puccini: TURANDOT, Metropolitan Opera o 19:30 ( https://www.metopera.org/user-information/nightly-met-opera-streams/)
5) W. A. Mozart: DON GIOVANNI, Wiener Staatsoper o 19:00 ( https://www.staatsoperlive.com/live /)
Piatok, 22. 5.
1) T. Bernhard: RITTE, DENE, VOSS, Burgtheater Wien o 18:00 ( https://www.burgtheater.at/edition-burgtheater /)
2) H. von Kleist: ROZBITÝ DŽBÁN, Schauspielhaus Düsseldorf o 18:00 ( https://www.burgtheater.at/edition-burgtheater )
3) Performing arts festival – séria prednášok a diskusií na tému „Prečo potrebujeme performatívne umenia v čase krízy?“
4) F. M. Dostojevskij: ZLOČIN A TREST, Schaubühne Berlin, réžia Andrzej Wajda
( https://www.schaubuehne.de/de/seiten/online-spielplan.html )
5) W. A. Mozart: DON GIOVANNI, Metropolitan Opera o 19:30 ( https://www.metopera.org/user-information/nightly-met-opera-streams /)
6) W. A. Mozart: IDOMENEO, Wiener Staatsoper o 19:00 ( https://www.staatsoperlive.com/live)
Sobota, 23. 5.
1) Festival MŰLHEIMER THEATERTAGE 2020 – všetky filmy nominované v kategórii najlepšieho dramatika/dramatičky dostupné počas 24 hodín
( https://www.nachtkritik.de/stuecke.de )
2) F. Schiller: ZBOJNÍCI, Thalia Theater Hamburg o 19:00 ( https://www.nachtkritik.de/thalia-theater.de/ondemand)
3) Performing arts festival – séria prednášok a diskusií na tému „Prečo potrebujeme performatívne umenia v čase krízy?“
( https://performingarts-festival.de/de/programm/programm-des-performing-arts-festival-berlinhome-2020)
4) Ch. Gounod: FAUST, Metropolitan Opera o 19:30, v hlavných úlohách fenomenálny Jonas Kaufmann, Marina Poplavskaya a René Pape ( https://www.metopera.org/user-information/nightly-met-opera-streams )
5) R. Strauss: ARABELLA, Wiener Staatsoper o 19:00 ( https://www.staatsoperlive.com/live /)
Nedeľa, 24. 5.
1) E. M. Remarque/H. Barbusse: FRONT - NA ZÁPADE NIČ NOVÉ, Thalia Theater Hamburg o 19:00
( https://www.nachtkritik.de/thalia-theater.de/ondemand)
2) Performing arts festival – séria prednášok a diskusií na tému „Prečo potrebujeme performatívne umenia v čase krízy?“
3) J. Massenet: MANON, Metropolitan Opera o 19:30 ( https://www.metopera.org/user-information/nightly-met-opera-streams/)
4) W. A. Mozart: ČAROVNÁ FLAUTA, Wiener Staatsoper o 19:00 ( https://www.staatsoperlive.com/live /)
Pondelok, 25. 5.
1) E. M. Remarque/H. Barbusse: FRONT - NA ZÁPADE NIČ NOVÉ, Thalia Theater Hamburg o 19:00
( https://www.nachtkritik.de/thalia-theater.de/ondemand )
2) Performing arts festival – séria prednášok a diskusií na tému „Prečo potrebujeme performatívne umenia v čase krízy?“
( https://performingarts-festival.de/de/programm/programm-des-performing-arts-festival-berlinhome-2020)
3) W. A. Mozart: DON GIOVANNI, Wiener Staatsoper o 19:00 ( https://www.staatsoperlive.com/live )
Naša redakcia vám želá príjemnú zábavu pri sledovaní!
Klára Madunická
1.mgr. KDŠ
Divadelný (internetový) časopis
Študentská revue Katedry divadelných štúdií
Divadelnej fakulty VŠMU
reflektorredakcia@gmail.com