Na čom momentálne pracuješ?

anketaštudentiSamuel ChovanecĽuboš JanákMiroslava Košťálová
Samuel Chovanec
Ľuboš Janák

Anketa zo života študentov na VŠMU

Samuel Chovanec, 2. mgr. KRD

Som v poslednom ročníku na Katedre réžie a dramaturgie, takže mojím najdôležitejším predmetom je režijná tvorba. S mojím ročníkovým vedúcim, profesorom Ľubomírom Vajdičkom, konzultujem prípravu inscenácie. Budem režírovať Modrofúza od Dey Loher. Modrofúz je zvláštny muž, a rovnaké sú aj ženy, ktoré stretáva. Na texte ma oslovilo to, že láska je v ňom ukázaná v neštandardnej podobe. Let´s talk about love! Stretávam sa s manažérkami kvôli produkcii a tiež so scénografkami. Riešime scénu, konštrukciu, svetlá. Chceme využiť LED svetlá, čo nám trochu komplikuje celkovú prípravu po technickej aj finančnej stránke. Myslím si, že v inscenácii by to mohlo fungovať.

Zároveň 5. novembra bola premiéra Peny dní, ktorú režíroval môj kolega Maximilián Sobek. Do Peny dní som sa dostal prostredníctvom jeho peknej myšlienky zapojiť do procesu celý ročník. Prostredníctvom videoprojekcie predstavujem Anjela.  

Ľuboš Janák, 3. bc. bábkoherectvo

Na našej Katedre bábkarskej tvorby najviac milujem spontánnosť a nepredvídateľnosť. Momentálne sa najviac teším z predmetov, ktoré sú pod  vedením  našich doktorandov – telo ako objekt a herecké improvizácie. Ich samotné zanietenie a túžba po objavovaní prináša na naše hodiny úplne nový rozmer. Aj pedagogické smerovanie na funkciu tela herca  a jeho plné využitie predstavuje nový vietor na našej katedre. Náš ročník momentálne pracuje na bakalárskom projekte Titus Andronicus. Z projektu mám skvelý pocit, náš produkčný tím to má plne pod kontrolou. Už od leta mali všetko pripravené, takže sa cítim bezpečne. Bude to niečo veľké v našom malom podkrovnom priestore. Okrem školy momentálne skúšam s mojou kapelou Luis, ktorá má nové osadenstvo. Veľmi sa z nich teším, sú to skvelí zanietení ľudia. Najbližšie sa vidíme na VŠMU Beánii, takže cvičíme nové piesne, aby sme sa všetci poriadne zabavili.

 

spracovala Miroslava Košťálová, 2. bc KDŠ

iniciátor
  01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23
25 26 27 28 29 30 31
spriatelené weby
VŠMU Bratislava Časopis DAMU pro kritiku a divadlo
Kontakt

Divadelný (internetový) časopis
Študentská revue Katedry divadelných štúdií
Divadelnej fakulty VŠMU
reflektorredakcia@gmail.com