Keď Korona útočí, diváci majú Vianoce V.

divadloonlineKlára Madunická

Milí divadelní priaznivci,

ďalšie tipy redakcie na online prenosy na nasledujúci týždeň sú tu! Prinášame vám to najlepšie vrátane linkov, na ktorých môžete sledovať program jednotlivých divadiel.

I tento týždeň bude skutočne bohatý!

Utorok, 19. 5.

1) B. Brecht: MATKA GURÁŽ A JEJ DETI, Berliner Ensemble ( https://www.berliner-ensemble.de/be-on-demand )

2) H. Ibsen: STRAŠIDLÁ, Deutsches Theater Berlin o 18:00 ( https://www.deutschestheater.de/programm/aktuelles/dt-heimspiel/)

3) Performing arts festival – séria prednášok a diskusií na tému „Prečo potrebujeme performatívne umenia v čase krízy?“ ( https://performingarts-festival.de/de/programm/programm-des-performing-arts-festival-berlinhome-2020)

4) H. Salinas: ČAROVNÁ FLAUTA, Nachtkritik stream o 18:00, adaptácia Mozartovej známej opery

( https://www.nachtkritik.de/index.php?option=com_content&view=article&id=17635:la-flauta-magica-die-zauberfloete-theater-heidelberg-zum-auftakt-des-festivals-adelante-inszeniert-antu-romero-nunes-mozart-als-musical-mit-maerchen-schoenen-und-maerchen-grausamen-bildern&catid=193&Itemid=100089)

5) R. Wagner: LOHENGRIN, Metropolitan Opera o 19:30 ( https://www.metopera.org/user-information/nightly-met-opera-streams/)

Streda, 20. 5.

1) H. Fallada: ČLOVIEČIK – A ČO TERAZ?, Maxim Gorki Theater Berlin o 18:00 – javiskové spracovanie autorovho najvýznamnejšieho románu ( https://www.gorki.de/)

2) Projekt HYPHE, interaktívna živá hra o 21:00 – pozor, počet divákov – hráčov je obmedzený!

( https://onlinetheater.live/)

3) Performing arts festival – séria prednášok a diskusií na tému „Prečo potrebujeme performatívne umenia v čase krízy?“

( https://performingarts-festival.de/de/programm/programm-des-performing-arts-festival-berlinhome-2020)

4) G. Verdi: MAŠKARNÝ BÁL, Metropolitan Opera o 19:30 ( https://www.metopera.org/user-information/nightly-met-opera-streams/)

5) P. I. Čajkovskij: LUSKÁČIK, Wiener Staatsoper o 19:00 ( https://www.staatsoperlive.com/live /)

Štvrtok, 21. 5.

1) W. Shakespeare: HAMLET, Landestheater Niederősterreich St. Pőlten o 18:00 ( https://www.landestheater.net/de /)

2) J. W. Goethe/E. Jelinek: URFAUST, Nachtkritik stream o 18:00 ( https://www.burgtheater.at/edition-burgtheater /)

3) Performing arts festival – séria prednášok a diskusií na tému „Prečo potrebujeme performatívne umenia v čase krízy?“

( https://performingarts-festival.de/de/programm/programm-des-performing-arts-festival-berlinhome-2020/)

4) G. Puccini: TURANDOT, Metropolitan Opera o 19:30 ( https://www.metopera.org/user-information/nightly-met-opera-streams/)

5) W. A. Mozart: DON GIOVANNI, Wiener Staatsoper o 19:00 ( https://www.staatsoperlive.com/live /)

Piatok, 22. 5.

1) T. Bernhard: RITTE, DENE, VOSS, Burgtheater Wien o 18:00 ( https://www.burgtheater.at/edition-burgtheater /)

2) H. von Kleist: ROZBITÝ DŽBÁN, Schauspielhaus Düsseldorf o 18:00 ( https://www.burgtheater.at/edition-burgtheater )

3) Performing arts festival – séria prednášok a diskusií na tému „Prečo potrebujeme performatívne umenia v čase krízy?“

( https://performingarts-festival.de/de/programm/programm-des-performing-arts-festival-berlinhome-2020/)

4) F. M. Dostojevskij: ZLOČIN A TREST, Schaubühne Berlin, réžia Andrzej Wajda

( https://www.schaubuehne.de/de/seiten/online-spielplan.html )

5) W. A. Mozart: DON GIOVANNI, Metropolitan Opera o 19:30 ( https://www.metopera.org/user-information/nightly-met-opera-streams /)

6) W. A. Mozart: IDOMENEO, Wiener Staatsoper o 19:00 ( https://www.staatsoperlive.com/live)

Sobota, 23. 5.

1) Festival MŰLHEIMER THEATERTAGE 2020 – všetky filmy nominované v kategórii najlepšieho dramatika/dramatičky dostupné počas 24 hodín

( https://www.nachtkritik.de/stuecke.de )

2) F. Schiller: ZBOJNÍCI, Thalia Theater Hamburg o 19:00 ( https://www.nachtkritik.de/thalia-theater.de/ondemand)

3) Performing arts festival – séria prednášok a diskusií na tému „Prečo potrebujeme performatívne umenia v čase krízy?“

( https://performingarts-festival.de/de/programm/programm-des-performing-arts-festival-berlinhome-2020)

4) Ch. Gounod: FAUST, Metropolitan Opera o 19:30, v hlavných úlohách fenomenálny Jonas Kaufmann, Marina Poplavskaya a René Pape ( https://www.metopera.org/user-information/nightly-met-opera-streams )

5) R. Strauss: ARABELLA, Wiener Staatsoper o 19:00 ( https://www.staatsoperlive.com/live /)

Nedeľa, 24. 5.

1) E. M. Remarque/H. Barbusse: FRONT - NA ZÁPADE NIČ NOVÉ, Thalia Theater Hamburg o 19:00

( https://www.nachtkritik.de/thalia-theater.de/ondemand)

2) Performing arts festival – séria prednášok a diskusií na tému „Prečo potrebujeme performatívne umenia v čase krízy?“

( https://performingarts-festival.de/de/programm/programm-des-performing-arts-festival-berlinhome-2020/)

3) J. Massenet: MANON, Metropolitan Opera o 19:30 ( https://www.metopera.org/user-information/nightly-met-opera-streams/)

4) W. A. Mozart: ČAROVNÁ FLAUTA, Wiener Staatsoper o 19:00 ( https://www.staatsoperlive.com/live /)

Pondelok, 25. 5.

1) E. M. Remarque/H. Barbusse: FRONT - NA ZÁPADE NIČ NOVÉ, Thalia Theater Hamburg o 19:00

( https://www.nachtkritik.de/thalia-theater.de/ondemand )

2) Performing arts festival – séria prednášok a diskusií na tému „Prečo potrebujeme performatívne umenia v čase krízy?“

( https://performingarts-festival.de/de/programm/programm-des-performing-arts-festival-berlinhome-2020)

3) W. A. Mozart: DON GIOVANNI, Wiener Staatsoper o 19:00 ( https://www.staatsoperlive.com/live )

Naša redakcia vám želá príjemnú zábavu pri sledovaní!

Klára Madunická

1.mgr. KDŠ

 

iniciátor
August - 2020
  01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31  
spriatelené weby
VŠMU Bratislava Časopis DAMU pro kritiku a divadlo
Kontakt

Divadelný (internetový) časopis
Študentská revue Katedry divadelných štúdií
Divadelnej fakulty VŠMU
reflektorredakcia@gmail.com