Keď Korona útočí, diváci majú Vianoce IV.

divadloonlineKlára Madunická

Milí divadelní priaznivci,

ďalšie tipy redakcie na online prenosy na nasledujúci týždeň sú tu! Prinášame vám to najlepšie vrátane linkov, na ktorých môžete sledovať program jednotlivých divadiel.

I tento týždeň bude skutočne bohatý!

Utorok, 12. 5.

1) D. Harrower: NOŽE V SLIEPKACH, Deutsches Theater Berlin o 18:00, réžia Thomas Ostermeier

( https://www.deutschestheater.de/programm/aktuelles/dt-heimspiel )

2) R. Strauss: ARIADNA NA NAXE, Wiener Staatsoper o 19:00, dirigent Ch. Thielemann

( https://www.staatsoperlive.com/live )

3) T. Adé: BÚRKA, Metropolitan opera o 19:30

( https://www.metopera.org/user-information/nightly-met-opera-streams/)

Streda, 13. 5.

1) A. P. Čechov: TRI SESTRY, Schaubühne Berlin o 18:30 ( https://www.schaubuehne.de/de/start/index.html )

2) H. Ibsen / E. Jelinek: NORA, Volkstheater Wien o 18:00 ( https://www.volkstheater.at/online-spielplan )

3) G. Donizetti: DON PASQUALE, Wiener Staatsoper o 19:00 ( https://www.staatsoperlive.com/live)

4) R. Strauss: ARIADNA NA NAXE, Metropolitan opera o 19:30, záznam inscenácie z roku 1988

( https://www.metopera.org/user-information/nightly-met-opera-streams )

Štvrtok, 14. 5.

1) F. Schiller: DON CARLOS, Thalia Theater Hamburg o 19:00, réžia Jette Steckel ( https://www.nachtkritik.de/thalia-theater.de/ondemand )

2) B. Klein: 10 JAHRE KOSMOS THEATER – JUBILÄUMSFILM, Kosmos Theater o 20:00, s možnosťou živého chatu s Barbarou Klein ( https://kosmostheater.at/)

3) VerTeDance & Jiří Havelka: NAUČENÁ BEZMOCNOST, Divadlo PONEC o 20:00 ( https://divadloponec.cz/cs/ponec-online-z-archivu-vertedance-naucena-bezmocnost )

4) R. Wagner: RHEINGOLD, Wiener Staatsoper o 19:00, inscenácia v skvelom obsadení

( https://www.staatsoperlive.com/live )

5) B. Britten: PETER GRIMES, Metropolitan opera o 19:30

Piatok, 15. 5.

1) H. Ibsen: PEER GYNT, o 16:00, réžia Felix Krakau (režisér získal cenu za najlepšiu inscenáciu)

( https://www.nachtkritik.de/index.php?option=com_content&view=article&id=17785:sammlung-corona-theater-online&catid=1768&Itemid=60#onlinespielplan )

2) Kolektív autorov: WOYZECK, Thalia Theater Hamburg o 19:00, adaptácia hry G. Büchnera od Toma Waitsa, Kathleen Brennan a Roberta Wilsona ( https://www.nachtkritik.de/thalia-theater.de/ondemand )

3) R. Wagner: DIE WALKŰRE, Wiener Staatsoper o 19:00, inscenácia vo fantastickom obsadení

( https://www.staatsoperlive.com/live )

4) G. Donizetti: LUCIA DI LAMMERMOUR, Metropolitan opera o 19:30 ( https://www.metopera.org/user-information/nightly-met-opera-streams )

Sobota, 16. 5.

1) Y. Reza: BELLA FIGURA, Schaubühne Berlin o 18:30, réžia Thomas Ostermeier

( https://www.schaubuehne.de/de/start/index.html )

2) W. Shakespeare: ROMEO A JÚLIA, Thalia Theater Hamburg o 19:00, réžia Jette Steckel

( https://www.nachtkritik.de/thalia-theater.de/ondemand )

3) M. Schubring: LIENKA A ANTON, Wiener Staatsoper o 11:00, detská opera ( https://www.staatsoperlive.com/live )

4) G. Verdi: RIGOLETTO, Metropolitan opera o 19:30, inscenácia vo famóznom obsadení

( https://www.metopera.org/user-information/nightly-met-opera-streams )

Nedeľa, 17. 5.

1) Kolektív: KONGO – POSTKOLÓNIA, Theater Rampe o 20:00, performancia ( http://theaterrampe.de/)

2) G. Büchner: DANTONOVA SMRŤ, Thalia Theater Hamburg o 19:00 ( https://www.nachtkritik.de/thalia-theater.de/ondemand )

3) R. Wagner: SIEGFRIED, Wiener Staatsoper o 17:00 ( https://www.staatsoperlive.com/live )

4) G. Verdi: NABUCCO, Metropolitan opera o 19:30 ( https://www.metopera.org/user-information/nightly-met-opera-streams/)

5) Divadlo Piki: O DEVIATICH MESIAČIKOCH, o 11:00 ( https://www.tyzden.sk/klubpodlampou/603/divadlo-pre-deti-o-deviatich-mesiacikoch-livestream )

Pondelok, 18. 5.

1) A. Strindberg: SLEČNA JÚLIA, Schaubühne Berlin o 18:30, réžia Thomas Ostermeier

( https://www.schaubuehne.de/de/start/index.html )

2) H. Ibsen: PEER GYNT, Volkstheater Wien o 18:00, réžia Viktor Bodó ( https://www.volkstheater.at/online-spielplan )

3) R. Wagner: GÖTTERDÄMMERUNG, Wiener Staatsoper o 19:00 ( https://www.staatsoperlive.com/live )

Naša redakcia vám želá príjemnú zábavu pri sledovaní!

Klára Madunická,1.mgr. KDŠ

 

 

iniciátor
  01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  
spriatelené weby
VŠMU Bratislava Časopis DAMU pro kritiku a divadlo
Kontakt

Divadelný (internetový) časopis
Študentská revue Katedry divadelných štúdií
Divadelnej fakulty VŠMU
reflektorredakcia@gmail.com