Milí divadelní priaznivci,
ďalšie tipy redakcie na online prenosy na nasledujúci týždeň sú tu! Prinášame vám to najlepšie vrátane linkov, na ktorých môžete sledovať program jednotlivých divadiel.
I tento týždeň bude skutočne bohatý!
Utorok, 12. 5.
1) D. Harrower: NOŽE V SLIEPKACH, Deutsches Theater Berlin o 18:00, réžia Thomas Ostermeier
( https://www.deutschestheater.de/programm/aktuelles/dt-heimspiel )
2) R. Strauss: ARIADNA NA NAXE, Wiener Staatsoper o 19:00, dirigent Ch. Thielemann
( https://www.staatsoperlive.com/live )
3) T. Adé: BÚRKA, Metropolitan opera o 19:30
( https://www.metopera.org/user-information/nightly-met-opera-streams/)
Streda, 13. 5.
1) A. P. Čechov: TRI SESTRY, Schaubühne Berlin o 18:30 ( https://www.schaubuehne.de/de/start/index.html )
2) H. Ibsen / E. Jelinek: NORA, Volkstheater Wien o 18:00 ( https://www.volkstheater.at/online-spielplan )
3) G. Donizetti: DON PASQUALE, Wiener Staatsoper o 19:00 ( https://www.staatsoperlive.com/live)
4) R. Strauss: ARIADNA NA NAXE, Metropolitan opera o 19:30, záznam inscenácie z roku 1988
( https://www.metopera.org/user-information/nightly-met-opera-streams )
Štvrtok, 14. 5.
1) F. Schiller: DON CARLOS, Thalia Theater Hamburg o 19:00, réžia Jette Steckel ( https://www.nachtkritik.de/thalia-theater.de/ondemand )
2) B. Klein: 10 JAHRE KOSMOS THEATER – JUBILÄUMSFILM, Kosmos Theater o 20:00, s možnosťou živého chatu s Barbarou Klein ( https://kosmostheater.at/)
3) VerTeDance & Jiří Havelka: NAUČENÁ BEZMOCNOST, Divadlo PONEC o 20:00 ( https://divadloponec.cz/cs/ponec-online-z-archivu-vertedance-naucena-bezmocnost )
4) R. Wagner: RHEINGOLD, Wiener Staatsoper o 19:00, inscenácia v skvelom obsadení
( https://www.staatsoperlive.com/live )
5) B. Britten: PETER GRIMES, Metropolitan opera o 19:30
Piatok, 15. 5.
1) H. Ibsen: PEER GYNT, o 16:00, réžia Felix Krakau (režisér získal cenu za najlepšiu inscenáciu)
2) Kolektív autorov: WOYZECK, Thalia Theater Hamburg o 19:00, adaptácia hry G. Büchnera od Toma Waitsa, Kathleen Brennan a Roberta Wilsona ( https://www.nachtkritik.de/thalia-theater.de/ondemand )
3) R. Wagner: DIE WALKŰRE, Wiener Staatsoper o 19:00, inscenácia vo fantastickom obsadení
( https://www.staatsoperlive.com/live )
4) G. Donizetti: LUCIA DI LAMMERMOUR, Metropolitan opera o 19:30 ( https://www.metopera.org/user-information/nightly-met-opera-streams )
Sobota, 16. 5.
1) Y. Reza: BELLA FIGURA, Schaubühne Berlin o 18:30, réžia Thomas Ostermeier
( https://www.schaubuehne.de/de/start/index.html )
2) W. Shakespeare: ROMEO A JÚLIA, Thalia Theater Hamburg o 19:00, réžia Jette Steckel
( https://www.nachtkritik.de/thalia-theater.de/ondemand )
3) M. Schubring: LIENKA A ANTON, Wiener Staatsoper o 11:00, detská opera ( https://www.staatsoperlive.com/live )
4) G. Verdi: RIGOLETTO, Metropolitan opera o 19:30, inscenácia vo famóznom obsadení
( https://www.metopera.org/user-information/nightly-met-opera-streams )
Nedeľa, 17. 5.
1) Kolektív: KONGO – POSTKOLÓNIA, Theater Rampe o 20:00, performancia ( http://theaterrampe.de/)
2) G. Büchner: DANTONOVA SMRŤ, Thalia Theater Hamburg o 19:00 ( https://www.nachtkritik.de/thalia-theater.de/ondemand )
3) R. Wagner: SIEGFRIED, Wiener Staatsoper o 17:00 ( https://www.staatsoperlive.com/live )
4) G. Verdi: NABUCCO, Metropolitan opera o 19:30 ( https://www.metopera.org/user-information/nightly-met-opera-streams/)
5) Divadlo Piki: O DEVIATICH MESIAČIKOCH, o 11:00 ( https://www.tyzden.sk/klubpodlampou/603/divadlo-pre-deti-o-deviatich-mesiacikoch-livestream )
Pondelok, 18. 5.
1) A. Strindberg: SLEČNA JÚLIA, Schaubühne Berlin o 18:30, réžia Thomas Ostermeier
( https://www.schaubuehne.de/de/start/index.html )
2) H. Ibsen: PEER GYNT, Volkstheater Wien o 18:00, réžia Viktor Bodó ( https://www.volkstheater.at/online-spielplan )
3) R. Wagner: GÖTTERDÄMMERUNG, Wiener Staatsoper o 19:00 ( https://www.staatsoperlive.com/live )
Naša redakcia vám želá príjemnú zábavu pri sledovaní!
Klára Madunická,1.mgr. KDŠ
Divadelný (internetový) časopis
Študentská revue Katedry divadelných štúdií
Divadelnej fakulty VŠMU
reflektorredakcia@gmail.com